TYT Türk 80 kişiyi işten çıkardı canlı yayınları durdurdu

TYT Türk
TYT Türk

Ekonomik sıkıntılar bir dev şirketi daha vurdu. Texs Medya bünyesinde 2019 yılının ağustos ayında yayın hayatına başlayan TRT Türk ünlü isimleri de kadrosuna dahil etmişti. TRT Türk ile anlaşan ünlü sunucular Türkan Varol ve Öykü Cengiz o dönemin en çok konuşulan transferleri arasındaydı. TYT Türk ekonomik krizin etkisi ile beklenen reklam gelirlerine ve reyting değerlerine ulaşamayınca canlı yayınları durdurup çalışanları işten çıkarmaya karar verdi.

TYT Türk’ün faaliyetlerini durdurduğu haberi bugün İstanbul Yenibosna’daki kanal binasındaki çalışanlara tebliğ ile ortaya çıktı. Canlı yayınlara artık ara verildiğini, kısa bir dönem bant yayını ile yayınların süreceği bildirilirken, kanalın birkaç ay içinde tamamen kapanabileceği ifade edildi.

Son Kale İzmir tarafından gündeme getirilen iddiaya göre TYT türk’ün sahipleri kanalı satmak için nabız yokluyor. Kanal frekansı ve canlı yayın ekipmanları için toplamda 5,5 Milyon TL talep edildiği iddia ediliyor. 5 Ağustos 2019 tarihinde Radyo Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) lisansını alan televizyonun 1.5 yıldır faaliyet yürüttüğü, bugüne kadar çalışanların maaş, sigorta ve giderleri için 10 milyon TL’ye yakın para harcadığı öne sürüldü.

TYT TÜRK Ultra HD yayın yapıyordu

TYT TÜRK’ün Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Yılmaz geçtiğimiz ay TYT Türk çalışanlarına parti vermişti. TYT TÜRK Onursal Başkanı Vahit Özdemir, Urfalı Miralay, haber spikeri Türkan Varol Kaya, sunucu Ebru Keser, ana haber spikeri Kerem Seven, Pınar Ergüner, ilahiyatçı Cemal Dursun, Canan Danyıldız da katılmıştı. Gecede, TYT TÜRK’ün sabah haberleri spikeri Öykü Cengiz, kanalın 4K adı verilen son teknolojili dinamik yayın akışı konusunda bir sunum yapmıştı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir