İşten çıkardığı gazetecilere verilen destekle bir anda gündeme oturan, haklarında suç duyurusunda bulunulan Demirören Holding’in en önemli medya organlarından biri olan Milliyet Gazetesi ve Milliyet.com.tr’yi satmak için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

46Medya.com’un edindiği bilgilere göre Tv100 adlı televizyon kanalı açarak bir anda medya dünyasına giriş yapan 3N Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gülseven’in bu pazarda daha da güçlenmek adına Milliyet’i de istediği, bu satın alma için de Demirören Grubu ile görüşmelerin sürdüğü yönünde.

Aydın Doğan’dan aldıkları medya devleri ile bir anda medyanın en güçlü patronu haline gelen Demirörenler, daha önce aldıkları Milliyet’i ellerinden çıkaracaklar. Bundan önce de Milliyet’in el değiştireceği ve başka bir gruba satılacağı yönünde çokça haberler duymuştuk. Demirören gurubunun kurucusu merhum Erdoğan Demirören’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinin medyaya sızması ile, grubun Milliyet’i alarak çok zorlandığı ortaya çıkmış hatta Erdoğan Demirören’in telefonda ağlayarak pişmanlığını dile getirdiği ortaya çıkmıştı. Aslen medya yöneticisi olmamasına rağmen iktidar partisinin sunduğu fırsatı değerlendirerek medya patronu olan Demirören Grubunun Milliyet’i elden çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

3N Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gülseven ile Milliyet Gazetesi yöneticileri arasında pazarlıklar sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz