Türkiye Suriye’ye girdi

Türkiye, tüm dünyanın itirazlarına kulak asmadı ve Suriye topraklarına harekat başlattı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Barış Pınarı Harekatı ile Suriye sınırının geçildiğini tüm dünyaya duyurdu. Barış Pınarı Harekatı bakanlığın sosyal medya hesabı vasıtası ile hem İngilizce hem de Türkçe olarak duyuruldu.

Suriye’ye ne zaman harekat başlayacağı merak ediliyordu. Sonunda Fırat’ın doğusuna harekat başladı. Türkiye Cumhuriyeti hükumeti Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nin engelleme çabalarına rağmen bu harekatı başlattı. CNN ve BBC Türkiye’nin Suriye harekatını abonelerine acil koduyla duyurdu. ABD’de bazı medya organlarında konunun canlı yayında tartışıldığı ortaya çıktı.

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından harekatın başladığını şu ifadelerle duyurdu. Paylaşımda “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekatına başladı” ifadeleri kullanıldı.

Suriye’ye dört koldan girildi

NTV Haber Televizyonuna konuşan askeri yetkililer, Türk kara birliklerinin Resulayn ve Tel Abyad’da 4 koldan giriş yaptığını bildirdi. Konu birçok canlı yayında tartışılmaya başlandı.

İncirlik Üssünde de hareketlilik

Barış Pınarı Harekatı’nın başlamasıyla Adana’daki İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığındaki hava hareketliliğinin sürdüğü gözlendi. Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’nın başlatılmasının ardından İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığında da hareketlilik yaşandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir