Ünlü oyuncu Pelin Karahan, sosyal sorumluluk projelerine aktif olarak katılmaya devam ediyor. Özellikle İnstagram hesabı üzerinden toplumsal projelere verdiği destekle dikkatleri üzerine çeken güzel oyuncu son olarak, 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Farkındalık Günü’ne ilişkin desteğini açıkladı. Aynı gün doğum gününü kutlayacak olan Karahan, doğum gününü Cerebral Palsy’li çocuklara armağan etti.

Geçtiğimiz yıllarda da doğum gününe denk gelen Dünya Cerebral Palsy Farkındalık Günü’nü unutmayan Pelin Karahan bu yıl da bu önemli haftayı boş geçmedi. Doğum gününde aldığı hediyeleri Cerebral Palsy’li çocuklara armağan eden Karahan, yaptığı İnstagram paylaşımına bir de bağış linki ekledi.

Ayrıca Pelin Karahan, tüm takipçilerini eklediği bağış linki ile Cerebral Palsy’li çocuklara desteğe çağırdı. Ünlü oyuncunun paylaşımı kısa süre içerisinde yüksek düzeyde ilgi görürken, takipçilerinden tam not aldı. Özellikle Cerebral Palsy hastalığıyla mücadele eden çocukların aileleri tarafından Karahan’ın bu desteği, büyük alkış aldı.

6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Farkındalık Günü

Cerebral Palsy, vücut kaslarının beyin hareketlerini etkileyen bir çeşit nörolojik hastalık. Beyin felci olarak tanımlanan bu hastalık, çocukların fiziksel hareket yapabilmelerini engelliyor. Ayrıca duruş bozukluğu ve beyin gelişiminde aksaklıklar gibi sorunları da tetikleyen hastalığın kontrol altına alınması için etkili bir tedavi gerekiyor.

Ülkemizde de Cerebral Palsy hastalığıyla mücadele son dönemde oldukça yaygınlaştı. Toplumsal hassasiyetin yükselmesinin temel nedenlerinden biri de Pelin Karahan gibi oyuncuların bu hastalığa göstermiş olduğu yaklaşım. Her yıl 6 Ekim tarihinde Cerebral Palsy’li çocuklar için bağış etkinlikleri düzenleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz