Barış Pınarı Harekatı’nın başlaması ile AHaber muhabirlerinin yaptığı yeni dönem gazetecilik başarısının sosyal medyada çokça tartışılması, başına silah dayanan savaş muhabiri Mithat Bereket’i getirdi. Günlerde sosyal medyada trend topic olan Mithat Bereket’ten uzun süre yanıt gelmemişti. İlk kez bugün sosyal medyada talipçilerine son durumu ile ilgili bilgi veren Gazeteci Mithat Bereket’in paylaşımı takipçilerini üzdü. Bereket neden gazeteciliği bıraktığını da açıkladı.

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın’ın harekat bölgesine full aksesuarla gidip orada birkaç kare resim aldıktan sonra bu görselleri sosyal medya hesabında paylaşması. A Haber Yurt Haber Müdürü Kerim Ulak’ın savaşın içinde gibi canlı yayın yapması sonrasında “savaş muhabiri nasıl olunur” sorusu sorulmaya başlandı. Tam da bu sırada Mithat Bereket’in başına silah dayanması videosu sosyal medya gündemine bomba gibi düşmüştü.

Sosyal medyada gündem olan bu videoda, Mithat Bereket’in, kendisine doğrultulan Kalaşnikofa rağmen gazeteci olduğunu vurgulaması dikkat çekmişti. Bu video sosyal medyada konuşulduğu halde Gazeteci Mithat Bereket hiç paylaşımda bulunmamıştı. Bunun nedeni belli oldu. Mithat Bereket aslında hastalığından dolayı gazeteciliği bırakmıştı.

Rahatsızlığı olduğunu ifade eden Mithat Bereket, “Yürüme, denge ve konuşma problemleri beni sizlerden ayırdı” dedi.

Bereket, “Hepinize Merhaba,sizlere geri dönüp bir şeyler karalamak için 3-4 gün durup duygu ve düşüncelerimin ‘demlenmesi’ için bekledim… Heyhat, iyi ki de beklemişim, bu süre zarfında,yaklaşık 500 bin küsur kere ‘TT’ olmuşum. Tanıdık, tanımadık herkese sonsuz teşekkürler…” derken, “Evet… Bir süredir rahatsızlığımdan dolayı sizlerle birlikte olamadım. Yürüme, denge ve konuşma problemleri beni sizlerden ayırdı. Sonuçta ölmedim ama, dostlarımın, akrabalarımın ve özellikle de kardeşimin sayesinde ayakta kalmayı başardım…” diye belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz