Microsoft

Microsoft

Microsoft, büyük yüz tanıma veritabanını sildi

Financial Times raporuna göre, Microsoft yüz tanıma sistemlerini eğitmek için kullanılan 10 milyon imge içeren büyük bir veritabanını silmiş.

Veritabanları 2016 yılında piyasaya sürülmüş ve 100.000 tanınmış insandan oluşan çevrimiçi görsellerden oluşturulmuştur.

Veritabanının, polis güçleri ve ordu tarafından işletilen bir sistemi eğitmek için kullanıldığı düşünülüyor.

Silme, Microsoft’un ABD siyasetçilerine tanıma sistemlerini düzenlemek için daha iyi bir iş yapma çağrısında bulunduktan sonra geldi.

Aktif kullanım

Microsoft, FT’ye veritabanının artık mevcut olmadığını, çünkü onu kuran kişinin artık şirketten ayrıldığını söyledi.

Geçen yıl Microsoft Başkanı Brad Smith, ABD Kongresi’nden yüz tanıma sistemlerinin kullanımını düzenleme görevini üstlenmesini istedi;

Daha yakın zamanlarda, Microsoft Kaliforniya’daki polisten, yüz tanıma sistemlerini vücut kameralarında ve araçlarda kullanma isteğini reddetti.

MSCeleb veri tabanı adı verilen çok sayıda resim, çevrimiçi bulunan ünlülerin resimlerinden derlendi.

Yüz veritabanlarını izleyen Megapiksel projesi, görüntülerin “çoğunluğunun” Amerikalı ve İngiliz aktörlerden olduğunu söyledi, ancak “profesyonel yaşamları için çevrimiçi bir varlığını sürdürmesi gereken” birçok insanı da içerdiğini söyledi.

Bu, gazetecileri, sanatçıları, müzisyenleri, aktivistleri, politika yapıcıları, yazarları ve araştırmacıları içerdiği anlamına geliyordu.

Veriler Microsoft’tan artık temin edilmese de, muhtemelen hala bir kopyasını indiren kişiler tarafından kullanılıyor.

Megapiksel sitesinden Adam Harvey Engadget’e “Veri setini ortadan kaldıramazsınız” dedi. “Bir kere gönderip insanlar indirdiğinde, tüm dünyadaki sabit disklerde var.”

İngiltere’de polis teşkilatı, insanları tanımakta kötü olduğu kanıtlanmış, evde yetiştirilen yüz tanıma sistemlerini denemekle eleştiriliyor. Bir deneme işaretlenen vakaların% 92’sinde hatalıydı .

Big Brother Watch, yüz tanımanın İngiltere sokaklarına “çarpma” şeklinin“tehlikeli derecede sorumsuz” olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Dizilerden haberler

Star TV’nin Yeni Dizisi; Sefirin Kızı

Başrollerini Neslihan Atagül ve Enginakyürek’in canlandırdığı Sefirin Kızı dizisi merakla bekleniyor. Dizinin yapımcılığını NGM ve O3 medya üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Emre Karakuşak oturuyor. Senaristler ise Ayşe Ferdan Eryılmaz ve...

Ekim Ayının en çok izlenen dizileri

Ekim ayı bazı dizilerin sonu olurken, bazı dizilerin ise patlama noktası oldu. Yeni sezonun başlaması ile ekranlarda hem geçen sezonun beğenilen dizileri devam etti, hem de ekranlara birçok yeni dizi...

Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’in Yeni Dizisi Azize

Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Azize dizisi, son zamanların en merakla beklenene dizilerinden bir tanesi oldu. Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un yanı sıra Mustafa Yıldıran ve Mustafa Avkıran...

Çukur Dizisine Dava Açıldı

Show TV ekranlarında yayınlanan ve fenomen bir dizi haline gelen Çukur, son günlerde gündemden düşmüyor. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Öner Erken, Rıza Kocaoğlu, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin...