Geçtiğimiz hafta Çağla Şıkel 1.18 milyon takipçiye sahip olan Youtube kanalında çok konuşulacak bir video paylaşmıştı. Mini etekle nasıl oturulup kalkılması gerektiğini takipçilerine anlatan Çağla Şıkel’e Arto çok sert yorumlar yapmıştı. Arto’dan davacı olan Çağla Şıkel ışık hızıyla gelen mahkeme kararıyla rahatladı.

1 haftada 232 bini aşkın kez izlenen bu videoda Çağla Şıkel mini etek giyen takipçilerinin frikik vermemek için nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsetti ve birçok tüyo verdi. Kendisinin ne şekilde bir kontrol mekanizması geliştirdiğini takipçilerine aktardığı bu video paylaşımından sonra Arto’dan şok bir paylaşım gelmişti. Arto yaptığı sosyal medya hesabında Çağla Şıkel’in yıllar önce yaşadığı bir elbise kazasının fotoğrafını paylaşarak “İnsan adaplı olur. Oturup kalkmasını öğreteceğine televizyonda göğüslerini 70 milyona göstermemeyi öğretsin” şeklinde yorum yaptı. Yaptığı paylaşımın devamında “Tostumu Yedim” vakası olarak geçen olaya da yer veren Arto soluğu mahkemede aldı.

Çağla Şıkel’in başvurusu üzerine başlayan mahkeme sürecinde ilk karar 1 hafta gibi kısa bir sürede verildi. Mahkemenin aldığı kararda Arto’ya 3 ay boyunca Çağla Şıkel’e yaklaşma yasağı konuldu. Verilen ceza fiziki olarak yaklaşmamayı kast etse de mahkeme başkanı Arto’nun basına konuyla ilgili konuşmasını, ünlü oyuncuyla iletişim araçları ile konuşmasını ve Çağla Şıkel ile ilgili sosyal medya paylaşımı yapmasını da yasakladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz