Kuruluş Osman dizisi geçtiğimiz hafta yayına başlamış ve ATV ekranlarında rekorlar kırmıştı. Dizinin ileriki bölümlerinde de seyirciden onay alıp alamayacağı merak ediliyordu. Kuruluş Osman 2. bölümünde de rekor kırmaya devam etti.

Kuruluş Osman dizisinin yapımcısı ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait. Dizinin yönetmenlik koltuğunda Metin Günay oturuyor. dizide en çok konuşulan isim hiç şüphesiz Osman Bey karakterini canlandıran ünlü oyuncu Burak Özçivit. Dizinin 2. bölümünde de sosyal medya platformu Twitter üzerinden gelen verilere göre hem dünya da hem de Türkiye’de dizinin büyük bir ilgi gördüğü anlaşılıyor.

Burak Özçivit’in başrolünde olduğu Kuruluş Osman dizisinin ikinci bölümü tüm kategorilerde birinci oldu.

Tüm Kişiler’de %14.93 izlenme oranı ve %31.27 izlenme payı,
AB Sosyal Statü’de %14.59 izlenme oranı ve %30.95 izlenme payı,
20+ABC1’de %15.63 izlenme oranı ve %30.97 izlenme payı alarak zirvede yer aldı.

Dizi yeni bölümüyle #KuruluşVakti etiketini kullandığı sosyal medyada da gündem olmayı başardı. Trend Twitter listesinde ilk sıradan uzun süre inmeyen #KuruluşVakti etiketi dünyada da sıralamada kaldı.

Prodüksiyon kalitesi, kostümleri ve görkemli platosu ile Türk dizi sektörünün uluslar arası arenadaki amiral gemisi olacak ‘Kuruluş Osman’, çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz