FOX TV sabah haber kuşağı Çalar Saat2in sunucusu İsmail Küçükkaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yaptığı programda, diğer günlerden çok farklı bir program yaptı. Barış Pınarı Harekatı için sahada bulunan FOX TV muhabiri Öznur Aslan’a bağlanarak buradaki son durumu ekran başındaki seyircilerle paylaşmak istedi. Ancak bu sırada Küçükkaya’nın, Öznur Aslan’a sorduğu soru bir anda muhabirin duygulanmasına neden oldu.

Türkiye’nin en fazla izlenen sabah haber programlarından biri olan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’te 29 Ekim Bayram sabahı yaşananlar, ekran başındaki seyircilerin de duygulanmasına neden oldu. Gazeteci İsmail Küçükkaya, Suriye topraklarındaki FOX muhabiri Öznur Aslan’a “Küçükken, bayramları nasıl kutlardınız?” diye sordu. Aslan, bu soru karşısında bir anda duygulanarak göz yaşlarına boğuldu. Her şeye rağmen soruyu samimi bir biçimde yanıtlamaya çalıştı. Hem kendisi ağladı, hem de ekran başındakileri ağlattı Öznur Aslan. İşte duygusal muhabirin Küçükkaya’ın sorusuna verdiği yanıt:

“Coşkulu bir bayram kutluyorduk biz. Ama çok özür diliyorum konuşamayacağım. Burada olmak biraz daha insana vatanının milletinin kıymetini gösteriyor. Çünkü şu kadar yakınımızdaki bir devlette Suriye’de yaşanan olaylar ve bizim bunlara karşı kilometrelerce kıtaların ötesinden gelen devletlere karşı verdiğimiz mücadele var burada. İşte bu yüzden de polislerle, askerlerle birlikte olduğunuzda, onların fedakarlığını gördüğünüzde tabii ki duygulanıyorum açıkçası. Hassas olduğum konulardan bir tanesi. Ama çocukken bugünlerden çok daha başarılı bayramlar kutluyordum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz