Spam arama engelleme

Spam arama engelleme

İOS 13’te spam aramaları nasıl engellenir?

Sonunda iOS 13’ün ilk tadını çıkarıyoruz ve karanlık moddan daha iyi fotoğraf düzenlemeye kadar, dört gözle bekliyoruz.

Ancak, güncellemenin en kullanışlı özelliklerinden biri, kolayca gözden kaçırılabilecek özelliklerden biridir: spam telefon görüşmelerini otomatik olarak engelleme yeteneği “bilinmeyen arayanları susturma” seçeneğiyle yeni bir seçenek sunar.

Bu yıl iOS 13 piyasaya sürülmeden bu özellik resmi olmayacak, ancak bu hafta yeni açılan genel beta kullanıyorsanız , bundan yararlanmaya başlayabilirsiniz . Özelliği Ayarlar -> Telefon seçeneğine giderek bulabilir ve “çağrıyı susturma ve engellenen kişileri” aşağı doğru kaydırın.

Bu ayarı etkinleştirdiğinizde, “bilinmeyen” numaralardan gelen aramalar otomatik olarak telesekretere gönderilir, böylece telefonla pazarlama, telefon görüşmeleri ve diğer sıkıntılarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

Bu özellik için özellikle harika olan şey, sadece engellenen rakamları taramaktan biraz daha fazlasını yapmasıdır. Apple’a göre , özellik yalnızca kayıtlı Kişiler listeniz değil, Mesajlarınız veya Posta uygulamanızdaki sayıları tespit etmek için “Siri istihbarat” ı kullanıyor. Bu şekilde, daha önce iletişim kurduğunuz bir kişiden gelen aramayı cevaplama olasılığınız daha düşüktür, telefonunuza telefon numarası kayıtlı olmasa bile.

Elbette, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç uyarı var. Birincisi, spam gönderenlerin hayatınızı zorlaştırmak için her zaman yenilikçi yollar bulması ve birçoğunun rakamlarını gizlemekte iyi olduğu . Yani Apple’ın yeni iPhone ayarı muhtemelen tamamen kusursuz olmayacak.

İkinci oluyor da hala mümkün olmasıdır olabilir Eğer bu ayarı etkinleştirmek yoksa bloke etmek amacıyla değil çağrıyı kaçırmayın. (Örneğin, tanıdığınız bir kişi telefon numaranızdan telefonunuzu tanımazsa,) Önemli bir arama bekliyorsanız, en azından emin olmak için ya da en azından bunlardan emin olmak isteyebilirsiniz. sesli postanıza göz kulak olmak için.

Aksi takdirde, açıp telefonunuzun çalmayan tatlı tatlı sesinin tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Dizilerden haberler

Star TV’nin Yeni Dizisi; Sefirin Kızı

Başrollerini Neslihan Atagül ve Enginakyürek’in canlandırdığı Sefirin Kızı dizisi merakla bekleniyor. Dizinin yapımcılığını NGM ve O3 medya üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Emre Karakuşak oturuyor. Senaristler ise Ayşe Ferdan Eryılmaz ve...

Ekim Ayının en çok izlenen dizileri

Ekim ayı bazı dizilerin sonu olurken, bazı dizilerin ise patlama noktası oldu. Yeni sezonun başlaması ile ekranlarda hem geçen sezonun beğenilen dizileri devam etti, hem de ekranlara birçok yeni dizi...

Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’in Yeni Dizisi Azize

Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Azize dizisi, son zamanların en merakla beklenene dizilerinden bir tanesi oldu. Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un yanı sıra Mustafa Yıldıran ve Mustafa Avkıran...

Çukur Dizisine Dava Açıldı

Show TV ekranlarında yayınlanan ve fenomen bir dizi haline gelen Çukur, son günlerde gündemden düşmüyor. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Öner Erken, Rıza Kocaoğlu, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin...