Hürriyet Gazetesi’nde dün yaşanan işten çıkarmalar farklı bir boyut kazandı. Hürriyet Seyahat Eki sorumlusu Banu Tuna’nın başına gelenler tam bir komediye dönmüş. İl dışında olan Tuna’nın mail hesaplarının kendisine haber verilmeden bloke edildiği ortaya çıktı.

Hürriyet çalışanı Tuna sosyal medya hesabından yaşadıklarını paylaştı. Binlerce kişi tarafından da paylaşılan ve desteklenen Tuna şu ifadelere yer verdi: “Sabah evden erken çıktığım, yalnız yaşadığım ve şu anda şehirdışında olduğum için işten atıldım mı bilmiyorum. çünkü atıldığımız görülmemiş biçimde eve tebligatla bildirilmiş. hürriyet mail hesabım bloke edildiğine göre atılmış olabilirim. 23 yılın sonunda başımıza gelen bu oldu” ifadelerini kullandı.

Bir süre önce Demirören Holding bünyesine giren Doğan Holding’e ait medya organlarında işten çıkarmalar devam ediyor. Yazarlardan biri de ünlü oyuncu ve senarist Gülse Birdel’di. Hürriyet Gazetesi’nde mektupla işten çıkarılmalara sosyal medya hesabından tepki gösteren Birsel istifa ettiğini açıkladı.

Birsel sosyal medya paylaşımında, “Hürriyet gazetesinden istifa etmeye karar verdiğimi buradan duyururum. Okuyuculardan özür dilerim, ileride başka yazılarla görüşmek dileğiyle. Herkese sevgiler” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün medyada yer alan haberlere göre Hürriyet, bünyesinde çalışan Çınar Oskay, İpek Yezdani, Sebati Karakurt, Kenan Başaran, İbrahim Yurtbay, Önder Öndeş, Dürdane Kırçuval, Şebnem Turhan gibi önemli isimlerin de işine son vermiş. Demirören Holding yetkililerinden işten çıkarılmalar ve bu kepazelikle ilgili açıklama yapması beklense de ne gazeteden ne de Demirören grubundan bir açıklama yapılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz