Hülya Koçyiğit Desteğini Açıkladı

Hülya Koçyiğit Desteğini Açıkladı

Hülya Koçyiğit Desteğini Açıkladı

Yeşilçam’ın önemli yıldızlarından olan Hülya Koçyiğit, basın mensupların yaptığı açıklama ile askerlere destek verdiğini belirtti. Önemli bir vazife için yola çıkan askerlerin amacının barış olduğunu söyleyen usta oyuncu, “ayaklarına taş değmesin” diyerek her zaman arkalarından olduğunu yineledi.

Barış Pınarı Harekâtı Askerlerine Seslendi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı sınır ötesi huzur operasyonuna destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Bazı sanatçılar suskunluklarını sürdürürken çoğu sanatçı askerlerin yanında olduğu mesajı veriyor. Yeşilçam’da çektiği filmler ile Türk halkının gönlüne giren Hülya Koçyiğit safını belli etti ve Türk askerine duacı olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturulan Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu’nda üye olarak bulunan Koçyiğit gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gündemin ilk sırasında bulunan Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili de konuşan Koçyiğit; Türk ordusunun tek amacının barış olduğunu ve işgalci olarak nitelendirilmesinin yanlış olduğunu vurguladı. Koçyiğit sözlerine “her ülkenin kendi sınır hattını korumaya hakkının olduğunu” söyleyerek başladı.

“Türk Askerinin Ayağına Taş Değmesin” Dedi

Askeri harekâtı yakından takip eden ve askerler için endişeli olduğu gözlenen Koçyiğit; “Tek amacı barış olan Türk askeri, Suriye topraklarına bölgenin huzuru için gidiyor. Suriye topraklarını mesken edinen ve ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör odaklarını temizlemeyi amaçlıyor. Şimdiden askerimize başarılar diliyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Haklı mücadelelerini başarı ile kazanıp sağ salim yurda dönsünler. Her daim onların yanındayım” dedi.

Diyarbakır Annelerine De Destek Olmuştu

Hülya Koçyiğit açıklamaları ile bir kez daha devletinin yanında olduğunu gösterdi. Daha önceki tüm terör olaylarında her daim destek açıklaması yapan sanatçı, geçen haftalarda HDP annelerine de destek açıklamasında bulunmuştu. Terör örgütlerince kaçırılan çocuklarını almak istediklerinin söyleyen ailelerin HDP önünde başlattığı oturma eylemine katılan başarılı oyuncu, annelerin acılarına ortak olmuştu.

Annelerin yanında giderek onların acılarının bir nebze olsun azalmasını isteyen Koçyiğit ve beraberindeki annelerle vakit geçirdi ve onlara destek olduklarını mesajını verdi. Sanat camiasının bu ziyareti sonrası annelerin sesi ulusal medyada daha fazla duyuldu. Koçyiğit’e bu ziyarette Orhan Gencebay, Ahmet Özhan ve Muazzez Ersoy gibi önemli kişiler de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Dizilerden haberler

Star TV’nin Yeni Dizisi; Sefirin Kızı

Başrollerini Neslihan Atagül ve Enginakyürek’in canlandırdığı Sefirin Kızı dizisi merakla bekleniyor. Dizinin yapımcılığını NGM ve O3 medya üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Emre Karakuşak oturuyor. Senaristler ise Ayşe Ferdan Eryılmaz ve...

Ekim Ayının en çok izlenen dizileri

Ekim ayı bazı dizilerin sonu olurken, bazı dizilerin ise patlama noktası oldu. Yeni sezonun başlaması ile ekranlarda hem geçen sezonun beğenilen dizileri devam etti, hem de ekranlara birçok yeni dizi...

Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’in Yeni Dizisi Azize

Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Azize dizisi, son zamanların en merakla beklenene dizilerinden bir tanesi oldu. Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un yanı sıra Mustafa Yıldıran ve Mustafa Avkıran...

Çukur Dizisine Dava Açıldı

Show TV ekranlarında yayınlanan ve fenomen bir dizi haline gelen Çukur, son günlerde gündemden düşmüyor. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Öner Erken, Rıza Kocaoğlu, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin...