Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Adnan Menderes’in idam edildiği Yassıada için “Yaslıada” ifadesini kullandığı haberinin geçtiği sırada arka planda sesi duyulan gazeteci Oğuz Haksever yeni başlayacağı işinden de kovuldu.

Yassıada’nın yeni bir proje ile imar planında değişiklik yapılarak eski yeşil görünümünden, betonarme bir hale gelmesi, NTV sunucusu Oğuz Haksever’i de çileden çıkarmıştı. Haksever, haberin geçtiği sırada Erdoğan’ın “Yaslıada” ifadesine cevaben “Neresi yaslıada be. Canına okumuşsun” yanıtını vermiş ama bunu söylerken de canlı yayında olduğunun farkında değildi. Haksever o dönem çok konuşulmuş ve NTV’den ayrılarak emekli olmuştu.

Gazeteci Oğuz Haksever Azeriler tarafından kurulduğu bilinen ve hükumete yakın olduğu yorumları yapılan Haber Global ile anlaşmıştı. Ancak ne olduysa oldu ve Haksever’in işine bir anda son verildi.

Ankara’dan gelen bir telefonla işinden olduğu iddia edilen gazeteci ile ilgili Medyaradar özel bir haber yapmış, Haksever’in Haber Global ile anlaştığı, program için çekimlerin ve tanıtımların bile hazırlandığı duyurulmuştu. Ancak bugün gelinen noktada Haber Global’in Oğuz Haksever ile yollarının ayrıldığı, Ankara’dan gelen bir telefonla, Haksever’in işe başlamadan işine son verildiği güdneme geldi.

Haber Global Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’ın bir süre önce Haksever’i arayarak “Oğuz abi Ankara’dan telefon geldi. Seni ekranda istemiyorlar” dediği ve Haksever’in daha ekrana çıkamadan işine son verildiği iddia edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz