mobil tarayıcılar

mobil tarayıcılar

En popüler mobil tarayıcılar

İyi düşünülmüş bir mobil strateji, mobil kullanıcıların davranışlarının birçok özelliğini dikkate almalıdır.

46Medya tarafından desteklenen web sitelerinden bazı mobil trafik analizleriyle, en büyük pazarlardaki en popüler mobil tarayıcılara ışık tutabiliriz.

Etkili bir mobil strateji trafik analizi ile başlar

Mobil strateji oluştururken ilk adım, mevcut ve gelecekteki mobil trafiğinizi anlamaktır. Ülkeler ve bölgeler arasında farklı özellikler verilen yeni bir pazara yaklaşmadan önce özellikle önemlidir.

46Medya’nın Veri Gezgini , mobil kullanıcıların dünyadaki ülkelerdeki davranışları hakkında size bilgi verebilir.

Safari çoğu durumda Chrome Mobile ile rekabet eder

Dünyadaki en popüler iki mobil tarayıcı, bir mesafeye kadar Safari ve Chrome’dur.

  • Safari ABD, İngiltere, Avustralya, Japonya, Kanada, Danimarka, Norveç, Güney Kore, İsveç, Tayland ve Singapur’da ilk sırada yer almaktadır.
  • Chrome Mobile, Safari’yi Hollanda, Fransa, Almanya, Rusya ve İrlanda’daki en popüler tarayıcı olarak gördü ve İsrail, Endonezya, İtalya, Malezya, Güney Afrika, Nijerya, Singapur ve Türkiye’de güçlü kazanımlar gördü.

Chrome v Safari trendi, Android v iOS’un trendini yakından takip ediyor . Ancak, işletim sistemi seçimi tek faktör değildir. Örneğin, Chrome Mobile, hem Android hem de iOS cihazları için resmi olarak kullanılabilirken, Safari’yi kullanmak isteyen bir Android kullanıcısının şansı kalmaz.

Aşağıdaki çizelgeler , 46Medya cihaz algılama platformunu kullanan global bir ortak web ağına Q1 2019 üzerinden mobil web trafiğine (tablet hariç) dayanmaktadır.

En popüler mobil tarayıcılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Dizilerden haberler

Star TV’nin Yeni Dizisi; Sefirin Kızı

Başrollerini Neslihan Atagül ve Enginakyürek’in canlandırdığı Sefirin Kızı dizisi merakla bekleniyor. Dizinin yapımcılığını NGM ve O3 medya üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Emre Karakuşak oturuyor. Senaristler ise Ayşe Ferdan Eryılmaz ve...

Ekim Ayının en çok izlenen dizileri

Ekim ayı bazı dizilerin sonu olurken, bazı dizilerin ise patlama noktası oldu. Yeni sezonun başlaması ile ekranlarda hem geçen sezonun beğenilen dizileri devam etti, hem de ekranlara birçok yeni dizi...

Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’in Yeni Dizisi Azize

Başrollerini Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un paylaştığı Azize dizisi, son zamanların en merakla beklenene dizilerinden bir tanesi oldu. Hande Erçel ve Buğra Gülsoy’un yanı sıra Mustafa Yıldıran ve Mustafa Avkıran...

Çukur Dizisine Dava Açıldı

Show TV ekranlarında yayınlanan ve fenomen bir dizi haline gelen Çukur, son günlerde gündemden düşmüyor. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Öner Erken, Rıza Kocaoğlu, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin...