Bu sene 47’ncisi düzenelenen Emmy Ödülleri’nde Haluk Bilginer’e ödül verildi. Ünlü oyuncu Haluk Bilginer “En İyi Erkek Oyuncu” oldu.

Ay Yapım’ın Şahsiyet adlı dizisinde başrol oynayan ünlü oyuncu Haluk Bilginer’i sevindiren bir ödül haberi geldi. Hollywood filmlerinde de boy gösteren usta oyuncunun mutluluğu gözlerine yansımıştı. Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ unvanını ve ödülünü aldı.

Uluslararası Emmy Ödülleri’nin bu yıl 47’ncisi düzenlendi. Törene damgasını vuran isim Türkiye’de de çok bilinmesine rağmen uluslararası arenada da kendisini fark ettirmeye başlayan Haluk Bilginer’di. Ay Yapım şirketi tarafından yapılan 12 bölümlük dizisi Şahsiyet dizisinde başrol oynayan oyuncunun filmleri internet üzerinden yanın yapan puhutv’de yayınlanıyordu. bu dizideki performansıyla ödüle layık görülen Bilginer bu konuda da bir ilke imza attı ve Türkiye’nin Uluslararası Emmy ödüllü ilk oyuncusu oldu!

En İyi Erkek Oyuncu Haluk Bilginer
En İyi Erkek Oyuncu Haluk Bilginer ve dizi ekibi

ABD’nin New York şehrinde düzenlenen törene dizinin yönetmeni Onur Saylak, senaristi Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katılan Haluk Bilginer de katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz