Doğan Haber Ajansı’nın Aydın Doğan tarafından iktidara yakınlığı ile bilinen Demirören Grubu’na satılması ile Doğan Haber Ajansı’nın kısaltması değişmese de açılımı Demirören Haber Ajansı olarak değiştirilmişti. İktidara yakın yayın politikası izlemeye başlayan DHA zamanla bazı çalışanları ile yollarını ayırdı. Buradan ayrılan gazeteciler yeni bir ajans olan SAHA’yı kurdular.

Yeni bir medya ajansı olan SAHA’nın ekibinde kimlerin olacağı merak edilirken SAHA’nın kurulduğu haberini veren isim savaş muhabiri İrfan Sapmaz oldu. Savaş muhabiri İrfan Sapmaz SAHA ile ilgili bir paylaşımda bulundu. “Yeni bir yola çıktık Allah’ın izniyle. Gazeteciler sahaya indi.” ifadelerine yer veren muhabire, ekipte kimlerin olduğu da soruldu. Ancak şu anda ekiple ilgili bir açıklama yapılmadı.

Daha çok DHA’dan ayrılan isimlerin çoğunlukta olması beklenen SAHA’nın çalışmaları devam ediyor. Türkiye’de halihazırda faaliyette bulunan haber ajanslarının sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. AA, DHA, İHA, ANKA ve DİHA GİBİ haber ajanslarına eni bir haber ajansı olarak SAHA eklendi. Yeni ajansın hayırlı olmasını diler, onları da SAHA’da görmekten mutluluk duyarız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz