Show TV ekranlarında yayınlanan ve fenomen bir dizi haline gelen Çukur, son günlerde gündemden düşmüyor. Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstengil, Öner Erken, Rıza Kocaoğlu, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin yer aldığı dizi, Ay Yapım imzalı dizilerden bir tanesidir. Dizide, Çukur İstanbul’un en belalı mahallelerinden bir tanesidir. mahallenin idaresi ise Koçovalı ailesine aittir. Koçavalılar mahalleye özellikle uyuşturucu gibi kötü maddelerin girmesine izin vermez. Fakat bu yasağı delmek isteyen bir grup ortaya çıkar. Ailesini bırakıp giden Yamaç’ın geri dönmesi ile işler değişir. Dizide Yamaç karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli deli dolu ve dik kafalı bir genci canlandırıyor. Özellikle bu rol, gençler tarafından çok örnek alınıyor. Ülkemizde dizileri gerçek hayat ile bağdaştırmak uzun yıllardır süregelen bir durumdur. Geçtiğimiz günlerde Çukur dizisi, soyadını Koçavalı olarak değiştiren bir vatandaş ile de gündeme gelmişti. Bu durum dizinin izlenme oranları ve yayılma alanının ne kadar geniş olduğunu ve vatandaşları ne denli etkilediğini göstermektedir.

Çukur Dizine Neden Dava Açıldı?
Çukur Dizisi

İçişleri Bakanı’ndan Çukur’a Tepki

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İl Afet ve Acil Durum Müdüreri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı sırasında yaptığı açıklamada Çukur dizisine adeta ateş püskürttü. Toplantı Antalya’nın Kundu bölgesinde yer alan Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri’nde meydana geldi. Soylu, bu dizinin çocuklar kötü yönde etkilediğini savundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yalnızca Çukur dizisini değil, Adana Sıfır Bir dizisini de eleştirdi.

Çukur Dizine Neden Dava Açıldı?

Süleyman Soylu’nun açıklamalarından sonra Çukur dizisine tepki gelmiştir. Tam da bu tepkilerin üzerine son bölümde bir avukat sahnesi canlandırıldı. Bu sahnede avukata şiddet uygulandı. Avukata şiddet uygulanmasından rahatsız olan Avukat Funda Sadıkahmet Alp, diziye dava açtı. Dava sebebi olarak da meslek onur ve şerefinin zedelenmesini öne sürdü. Avukat Sadıkahmet Alp, dizide avukata istediğini yaptırabilmek için güç uygulandığını ve hukuksuz işlere teşvik etmek için yakasından tutarak tehdit edildiğini ifade etti ve hakaret, halkı kanunlara uymamaya tahrik etme maddelerinden dizi için kamu davası açılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz