Bitcoin Yükselişe Geçti

Son yılların en önemli finans gelişmeleri arasında yer alan kripto paralar tartışma konusu olurken, yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor. Kripto para birimi Bitcoin yükselişe geçti. Nisan ayına hızlı bir giriş yapan Bitcoin 7 Nisan tarihi itibariyle zirveye yerleşti. Tedirginlik içerisinde Bitcoinin değerlenmesini bekleyen yatırımcıların yüzü gülmeye başladı. 2017 yılında kazandıranlar listesinde yer alan Bitcoin, 2018 senesinde olumsuz haberlerin artması ile birlikte yatırımcılarını üzmüştü. 2019 yılında yeniden toparlanma sürecine giren Bitcoin yükseliyor.

Kripto Paralar Kazancı Katlıyor

7 Nisan günü hareketli saatler geçiren Bitcoin 5.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı. Büyük kazanç sağlayan bu gelişme sonunda yatırımcılar gözünü tekrardan kripto paralara dikti. Bitcoindeki yükselme diğer kripto para birimlerinde de olumlu bir etki yarattı. Bitcoinİn en büyük rakiplerinden BCH, %12 değer artışı ile yatırımcılarını mutlu etti. Yatırımcıların güven duymaları ile birlikte Bitcoin yükselişe geçti. Bu süreci yorumlayan yatırım uzmanları kripto paraların değerinin artmaya başlayacağını söylüyor. Özellikle Mayıs ayı ile birlikte Bitcoinin 6 bin dolar seviyesini aşması bekleniyor.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Nisan ayındaki hamlesi ile %100’e yakın bir kazanç getireceği düşünülen Bitcoin neden yükseliyor? Uzmanlar yükselişi yeni yatırımcıların sisteme giriş yapmasına ve eski yatırımcıların tekrardan kripto para birimlerine ağırlık vermesine bağlıyor. Dövizden zarar eden yatırımcıların Bitcoini güvenli liman olarak görmesi ve 2020 yılından itibaren Bitcoin yarılama ödüllerinin artması yatırımcıyı çekiyor. Yatırımcı artışı ile birlikte doğal olarak Bitcoin yükseliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir