Show TV ekranlarında yayınlanan İçeride dizisiyle popülerliği yakalayan güzel oyuncu Bensu Soral’ı yeni filminin heyecanı sarmış durumda. Mevlana’nın hayatını anlatan İran yapımı Mest-i Aşk filmi için Boran Kuzum, Hande Erçel, İbrahim Çelikkol ve Selma Ergeç gibi ünlü isimlerle çekimlere başlayan Soral, çalışma ortamından dolayı zorlandığını belirtti. Ancak çok heyecanlı olduğunu da belirten Soral, “Çok heyecanlıyım. Hikaye gereği de çok güzel bir film olacak. Tarihe de çok meraklıyımdır. Birçok duyguyu bir arada yaşayan bir karakteri canlandırıyorum” açıklaması yaptı.

Bensu Soral kimdir? Biyografisi

Genç ve güzel oyuncu Bensu Soral, 23 Mart 1991 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Bursa’da bulunan İnegöl Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde grafik eğitimi gören Soral, halen bölümde öğrenci olarak bulunmaktadır. Oyuncu ablası Hande Soral’ın desteği ile oyunculuğa başlamıştır.

Bensu Soral kimdir? Biyografisi
Bensu Soral kimdir? Biyografisi

Bensu Soral hangi dizilerde rol aldı?

Bensu Soral’ın ilk dizi tecrübesi, Yol Ayrımı isimli dizide gerçekleşmiştir. Ayrıca, oyuncu, 2008 yılında ekranlarda yayınlanan Vicdan isimli dizide de rol almıştır. Daha sonra ise, Boynu Bükükler isimli gençlik dizisinde Miray’ı canlandırmıştır. 2015 yılında ise, Tatlı Küçük Yalancılar isimli dizide Aslı Metiner karakterine hayat vermiştir. Popülerliğini ise, İçerde isimli dizide Melek karakterini canlandırarak yakalamıştır.

Bensu Soral sinema filmleri

Güzel oyuncu Soral, 2018 yılında Dışarda 2 isimli filmde Leyla Özdemir rolüne, 2019 yılında ise Organize İşler 2 : Sazan Sarmalı’nda Nazlı Noyan karakterine hayat vermiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz