Bakan Soylu’dan Çukur dizisine çok sert tepki

Bakan Soylu'dan Çukur dizisine çok sert tepki
Bakan Soylu'dan Çukur dizisine çok sert tepki

Türkiye’de en çok izlenen dizilerin başında gelen Çukur hiç bu kadar sert eleştirilmemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Antalya’da dizilerle ilgili herkesi şok eden bir değerlendirmede bulundu. Bu değerlendirmenin ardından Çukur dizisi müdavimleri de tedirgin oldu. Yıllardır diziyi takip eden dizi müdavimleri, Bakan süleyman Soylu’nun sert eleştirilerinin ardından dizinin yayından kaldırılp kaldırılmayacağı konusunda tedirginlik yaşamaya başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’da devam eden İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı sırasında bir konuşma yaptı. Bu konuşmada gündeme diziler kadar gelemediklerini ifade eden çok sert eleştirileri damga vurdu. Soylu “Lanet bir dizi var ‘Çukur’ diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun” diyerek salondakileri de şaşırttı.

Bakan Soylu Çukur dizisi ile Adana Sıfır Bir dizisini hedefine koydu. Bu dizilerin çok izlenmesine ve insanları etkilemesine kızarak: “Bir de ‘Adana Sıfır Bir’ diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum ‘Üniversite hocaları ne işe yarıyor?’ diye. ‘Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?’ diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz.” diye konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir