Amazon Drone ile teslimata başlıyor

Amazon, paketleri müşterilere “aylar içinde” ulaştırmak için uçağı kullanacağını söyledi.

Makinenin insanlar, köpekler ve çamaşır ipleri gibi engelleri tespit etme yeteneğini ortaya koyan Las Vegas’ta düzenlenen bir konferansta en son yinelemesini açıkladı.

Amazon yöneticisi Jeff Wilke, dronun 5 kg (2.3 kg) veya daha az ağırlığa sahip paketleri taşımak için 15 mil seyahat edebileceğini söyledi.

Bay Wilke drone teslimatlarının dünyanın neresinde gerçekleşeceğini veya tam olarak ne zaman olacağını söylemedi.

Ancak ABD Federal Havacılık İdaresi Başkanlığı BBC’ye Amazon’a uçağı ABD’de kullanma izni verdiğini söyledi.

Regülatör, “FAA, Amazon Prime Air’e, şirketin MK27 insansız uçaklarını araştırma ve geliştirme ve mürettebat eğitimi için yetkili uçuş alanlarında eğitmesine izin veren Özel Uçuşa Elverişlilik Sertifikası verdi.” Dedi.

“Amazon Prime Air, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir paket teslimat işlemi kurmak için uçağı kullanmayı planlıyor. Bu sertifika bir yıl geçerlidir ve yenilenmeye uygundur.”

Geçmişte, Amazon, reklamını Başbakanlık üyeliği etrafında ilerletmek için dron teslimat vaadini manşet avcısı olarak kullanmakla suçlandı.

Ancak Aralık 2016’da, şirket İngiltere’de Cambridge’de başarılı bir deneme yaptı. 13 dakika içinde bir paket drone ile ulaştırıldı.

‘Durumsal farkındalık’

Firmanın “Re: Mars” konferansı sırasında sahnede – firmanın makine öğrenmesi, robotik, otomasyon ve mekan konusundaki çalışmalarını vurgulayan bir olay – Amazon kullanılacak olan uçağı sergiledi.

Altı rotor kullanır ve görsel, termal ve ultrasonik sensörlerden gelen bir veri kombinasyonunu kullanarak etrafındakileri “görür”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir