DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Ali Magerro Türkiye’den Çok Memnun Kaldı

Ali Magerro Türkiye’den Çok Memnun Kaldı

ABONE OL
4 Şubat 2022 17:00
Ali Magerro Türkiye’den Çok Memnun Kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşi gereği farklı ülkelerde bulunan Şef Ali Magerro, Türkiye’den çok memnun kaldığını dile getirdi. “Türkiye bizim için kardeş ülke. Bu nedenle Türkiye’yi kendi vatanım gibi biliyorum. Kardeş ülkenin insanlarına misafirperverliklerinden ötürü çok teşekkür ederim.” Sözleriyle Türkiye’nin kendisi için özel bir ülke olduğunun vurgusunu yaptı.

İlk modern fast food ustası olarak bilinen ve fast food’un çok özel lezzetlerle bir araya gelmesini sağlayan Şef Ali Magerro, küçük yaşlardan beridir yemek yaptığını ve yemek yapmaya karşı çok özel bir ilgisini olduğunu vurguladı. “Şef olduğumdan beri farklı ülkelere gidiyorum. Aslında bu durum, işimi daha çok sevmemi sağlıyor. Çünkü yeni yerler görmek, keşfetme arzumu perçinliyor. Türkiye’de bulunduğum zamanlar da benim için çok değerliydi. Türkiye, Azeri halkı için kardeş ülke. Bu nedenle Türkiye’yi kendi vatanım gibi biliyorum.”

“Türkiye Bizim için Kardeş Ülke”

Türkiye’nin Azeri halkı için değerli ve özel bir ülke olduğunun vurgusunu yapan Ali Magerro, “Biliyorsunuz Türkiye hem coğrafi yapısı hem de kültürüyle özel bir ülke. Yardımsever insanların bulunduğunu bir ülke. Bu nedenle Türkiye’de olduğunuz süre içerisinde herkes size yardım etmek istiyor. Bir problemle karşılaştığınızda biliyorsunuz ki Türk halkı size yardım elini uzatacak. Bu nedenle Türkiye’de bulunduğum zamanların benim için özel bir yere sahip olduğunu söyleyebilirim.” ifadelerinde bulundu.

“Türkiye’yi Kendi Vatanım Biliyorum”

Türkiye ile ilgili değerlendirmelerinde, Türkiye’nin kendi vatanı gibi olduğunu vurgulayan Ali Magerro, “Azeri halkı için Türkiye, her anlamda farklı bir ülke. Bizim kardeş ülkemiz, kültürümüz ve tarihimiz ortak bir noktada buluşuyor. Dolayısıyla Türkiye’yi gördüğüm için çok mutlu olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.” sözleriyle Türkiye’de bulunmaktan haz aldığını ve bir daha Türkiye’ye gitmek istediğini ifade etti.

“Kardeş Ülkenin İnsanlarına Misafirperverliklerinden Dolayı Çok Teşekkür Ederim”

Türkiye’de bulunduğu süre içerisinde insanların kendisine misafirperverlikle yaklaştığını ifade eden Ali Magerro, açıklamalarını şu sözlerle noktaladı: “Kardeş ülkenin insanlarına misafirperverliklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Bana çok destek oldular. Bu nedenle kendimi Türkiye’de iken çok rahat hissettiğimi söyleyebilirim. Türkiye’ye tekrar bulunmak istediğim için uygun bir zamanda Türkiye’ye tekrar gideceğim.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ