Ali Magerro Dünya Master Şefler Derneği (WAMC) Tarafından 2019 Yılında Jüri Madalyasına Layık Görüldü

Fast food alanında yaptığı yenilikçi çalışmalarla tanınan ve ilgilerin odağı haline gelen Ali Magerro, Dünya Master Şefler Derneği tarafından 2019 yılında Jüri Madalyasına layık görülmüştür. Almış olduğu ödül ile ilgili açıklamalarda bulunan Magerro, ödülün kendisi ve kariyeri için çok önemli olduğunu, bu nedenle almış olduğu ödüle değer verdiğini ifade etti.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelerde alınan ödüllerin tek başına yeterli olmadığını fakat kişisel ve mesleki gelişimin için bir basamak olduğu vurguladı. Açıklamalarını sürdüren Ali Magerro, “Dünyaca tanınan derneklerden ödül almak, kişinin gururlanmasını sağlıyor. Çünkü yaptığınız işin takdir görmesi, dünyaca takdir görmesi, iyi bir şeyler yaptığınızı düşünmenizi sağlıyor. Doğru yolda olduğunuza inandığınız zaman, çok daha fazlasını yapmak ve kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Bu nedenle Dünya Master Şefler Derneği tarafından ödül almış olmak benim için çok önemli!”

“Ödül Almak, Bir Anlamda Başarının Taçlandırılmasıdır”

Birçok dernekten çok özel ödüller alan ve ilk modern fast food ustası olarak ön plana çıkan Ali Magerro, almış olduğu ödüllerin önemli olduğunu, bu ödüller sayesinde başarısının taçlandırıldığını ifade etti. Önemli açıklamalarda bulunan Magerro, “Küçük yaşlardan itibaren yemek yapıyorum. Bu alanı keşfettiğim ilk zamanlarda yeterli bilgim ve tecrübem yoktu. Bu nedenle hata yapmaya müsaittim.

Fakat bir süre sonra yenilikleri keşfetmeye, kendimi geliştirmeye başladım. Bu durum, kariyer hayatımı yönlendirmemi sağladı. Fast food alanında çalışma yapmam gerektiğini düşündüğümde bu alana geçtim ve kendimi fast food alanında geliştirerek yeni yöntemler ve teknikler öğrendim. Yaptığım çalışmalar bir süre sonra çeşitli derneklerin sertifikaları ile ödüllendirildi. Ödül almak, bir anlamda başarının takdir edilmesi. Bu nedenle almış olduğum ödülden dolayı gerçekten çok mutluyum.” ifadelerinde bulundu.

“Yeni Teknik ve Yöntemler Öğreniyorum”

Çalışmalarını çok özel şekilde sürdüren Ali Magerro, “Yeni teknik ve yöntemler öğreniyor, kendimi geliştiriyorum. Öğrendiğim her bilgi, her teknik; benim için çok önemli. Bu nedenle çalışmalarımı sürdüreceğimi ve sektörel yenilikleri yakından takip ederek dikkat çekici çalışmalarda bulunacağımı rahatlıkla ifade edebilirim. Gelişim, kariyer için çok önemli; dolayısıyla sektörel gelişmeleri takip etmeye devam edeceğim.” sözleriyle açıklamalarını noktaladı.

Yayım tarihi
Televizyon olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir